ÖVRIGT / Smycken / Halsband 12044030
nr 1204 4030
Halsband
silver, med stenar, Mexiko, 1960-tal. Längd: ca 21cm, djup: ca 2,5cm, höjd: ca 0,7cm
Utrop:
1.000 kr
Såld:
900 kr
måndag 17 september 2018
kl 20:09:20
700 kr
800 kr
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver